امروز: چهارشنبه 1397/08/23
×
پيام تسليت عليرضا تابش در پى وقوع زلزله كرمانشاه؛
نقش هنرمندان و رسانه‌ها در «پويش ايمنى، امداد و مديريت بحران» با اهميت است

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی طی پیامی وقوع زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه را به مردم ایران به ویژه حادثه دیده‌گان این استان و خانواده‌هاى آنان تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در این پیام آمده است:

وقوع حادثه غم‌بار زمین لرزه در غرب کشور و كرمانشاه که باعث جان باختن و مصدوم و مجروح شدن جمعی از هموطنان عزیز شد، موجب تاسف و تاثر جامعه هنرى كشور گردید.

چه زود فراموش می‌کنیم رودبار و بم را و چه ناباورانه دچار نسیان می‌شویم لرزه هولناک بویین زهرا و حضور آرام بخش و تاثیرگذار جهان پهلوان روزگاران نه چندان دورمان تختی جاودانه، کیارستمی بزرگ با دوربین خرده بینش كه رودبار را دوباره از زیر خروارها تل و خاک احیا کرد. برگزارى كنسرت استاد محمدرضا شجريان براى همدردى با مردم بم و کیانوش عیاری نازنین كه "بيدار شو آرزو" را در بم ساخت. بانوان سينما فاطمه معتمدآريا و هدیه تهرانی، از پیشگامان حضور موثر در بم بودند و صبورانه با چمدانی دارو بی هیچ منتی در آغازين روزهاي بحران میان زنان و كودكان ماتم‌زده راهی یافتند و در دل‌هایشان ماندگار شدند و یادمان نمی‌رود فراخوان عزت سینمای ایران را در حمایت و یاری از کودکان افغان و همدردی پرویز پرستویی با کودکان بازمانده از زلزله ورزقان . اجراى سمفوني ليلى و مجنون توسط لوريس چكناواريان در پاريس به ياد كشته شدگان زلزله بم و ابراز همدردي با بازماندگان آن حادثه غمناك، و چه بسا همین راز ماندگاری هنرمندان ایرانی است.

بار ديگر هنرمندان و سینماگران نجیب ایرانی، اصحاب رسانه و گروه‌هاى مرجع هنرى و ورزشى را دعوتی دوباره می‌کنیم ؛ براى «پويش ايمنى، امداد و مديريت بحران»، چهره‌هايى که همواره در امور خیر پیشگام‌ترین پیشگامان بودند چرا كه نقش هنر و رسانه در گسترش دانايى و ارتقاى ايمنى هموطنان برجسته و موثر است، كشور ما حادثه‌خيز است و رسانه‌ها و هنرمندان شاخص در ارتقاى افكار عمومى و بالا بردن اطلاعات و حساسيت آنها مى‌توانند نقش موثرى داشته باشند. اين پويشِ مردمى مى تواند آغاز كاهش آسيب هاى بعد از حوادث و بحران ها باشد.

کد: 750 | سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 02:58
279
FCF News | سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 02:58