امروز: دوشنبه 1397/04/25
×
توسعه همکاری‌های فرهنگی ایران و هند

همکاری‌های فرهنگی و اجتماعی ایران و هند در حوزه‌های سینمایی، هنری و هفته‌های فرهنگی، توسعه می‌یابد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خانم Vagdevi Bhatt، رییس شرکت مشاوره فرهنگی و اجتماعی بمبئی ضمن حضور در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی، با مهدی زارع‌بی‌عیب، وابسته فرهنگی و مسئول نمایندگی فرهنگی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

زارع‌بی‌عیب در سخنانی در این دیدار، با اشاره به همکاری‌های فرهنگی ایران و هند گفت: ایران و هند دارای تمدن‌های با شکوه و روابط حسنه از دیرباز تاکنون هستند و خانه فرهنگ ایران به عنوان اولین خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در جهان، در کلانشهر مومبای تأسیس شد که قدمتی بیش از 60 سال دارد.

وابسته فرهنگی کشورمان به اهم فعالیت‌های خانه فرهنگ ایران در بمبئی اشاره کرد و خواستار توسعه همکاری‌های بیش از پیش دو کشور در زمینه فرهنگی شد.

وی پیشنهاد ایجاد همکاری‌های مشترک در حوزه‌های سینمایی، موسیقایی، هنرهای تجسمی و برگزاری هفته‌های فرهنگی را داد.

خانم Vagdevi Bhatt، رییس شرکت مشاوره فرهنگی و اجتماعی بمبئی از روابط دوستانه بین دو کشور ایران و هند به نیکی یاد کرد و افزود: ایران یک کشور بزرگ و با تمدن و دارای جایگاه خاص در دنیا است.

وی با تأکید بر توسعه روابط فی مابین گفت: امیدواریم برای بسط روابط دو کشور بزرگ و با تمدن، تمامی تلاش خود را به کار ببندیم و شاهد همکاری‌های بیشتر در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی باشیم.

کد: 632 | چهارشنبه 19 مهر 1396 ساعت 12:58
136
FCF News | چهارشنبه 19 مهر 1396 ساعت 12:58