امروز: سه شنبه 1397/03/01
×
ديدار رایزن فرهنگی كشورمان در باكو با مدیر مؤسسه فیلم‌سازی «آذربایجان فیلم»

اصغر فارسی با مشفق حاتم اف، مدیر مؤسسه فیلم‌سازی «آذربایجان فیلم» ديدار و نسبت به انتقال تجربیات کارشناسان سينمايي ایران به عوامل سینمای جمهوری آذربایجان، تأكيد شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، اصغر فارسی، رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در باکو به همراه علیرضا بهبودی، وابسته فرهنگی كشورمان با حضور در مؤسسه فیلم‌سازی «آذربایجان فیلم»، با مشفق حاتم اف، مدیر اين مؤسسه (وابسته به وزارت فرهنگ جمهوری آذربایجان) دیدار و گفت‌وگو کرد.

فارسی در سخناني، ضمن اشاره به جایگاه والای سینمای جمهوری اسلامی ایران در دنیا، به نقش سینما در حوزه فرهنگ و هنر و ظرفیت‌های فراوان همکاری بین دوکشور در حوزه فیلم‌سازی اشاره كرد.

رایزن فرهنگی كشورمان با اذعان اینکه وجود ذائقه مشترک فرهنگی در حوزه فیلم و سینما بین دو کشور می‌تواند همکاری‌ها را تسهیل کند، به عزم نمايندگي فرهنگی ايران در باکو جهت همکاری با نهادهای مرتبط با سینمای جمهوری آذربایجان اشاره كرد.

وي آمادگی نمایندگی فرهنگی کشورمان در باکو را برای ایجاد پُل ارتباطی بین حوزه فیلم دو کشور و انجام فعالیت‌های مشترک اعلام كرد.

فارسي در سخنان خود، بر ضرورت ایجاد هماهنگی و همکاری هر چه بیشتر بین نهادهای رسمی سینمایی دو کشور تأكيد كرد.

مشفق حاتم اف نیز با ابراز خشنودی از حضور رایزن فرهنگی کشورمان در این مؤسسه گفت: جایگاه فیلم و سینمای ایران بسیار درخشان است و مکتب سینمای ایران از مکاتب بزرگ سینمای جهان به حساب می‌آید.

مدیر مؤسسه فیلم‌سازی «آذربایجان فیلم» افزود: در حال حاضر سینماگران جمهوری آذربایجان بیش از هر زمان دیگر نيازمند انتقال تجربیات گران‌قیمت کارشناسان و متخصصان سينمايي ایرانی به عوامل سینمای جمهوری آذربایجان هستند.

وي همچنين، گفت: سینمای آذربایجان آمادگی خود را برای ساخت فیلم مشترک با عوامل سینمای ایران اعلام مي‌كند.

کد: 561 | سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 08:50
128
FCF News | سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 08:50