امروز: شنبه 1397/04/30
×
رییس شبکه تلویزیونی قرقیزستان خواستار پخش فیلم‌های ایرانی شد

خانم نوریپا آیت بایوا، در دیدار با رایزن فرهنگی کشورمان خواستار پخش فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی ایرانی از شبکه تلویزیونی قرقیزستان شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خانم نوریپا آیت بایوا، رییس شبکه تلویزیونی قرقیزستان، 20 شهریور با علی حکیم‌پور، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیشکک، دیدار و گفت‌وگو کرد.

خانم آیت بایوا در سخنانی، ضمن معرفی شبکه قرقیزستان گفت: این شبکه خصوصی دو سال پیش تأسیس شده است و با سیاست‌های مستقل اداره می‌شود. در حال حاضر این شبکه شش استان این کشور را تحت پوشش دارد.

رییس شبکه تلویزیونی قرقیزستان افزود: با توجه به سیاست‌های اخیر دولت، مایل هستیم ضمن افزایش محصولات تولیدی شبکه، برنامه‌های آن را به زبان قرقیزی نیز پخش کنیم.

وی خواستار همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان برای پخش فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی ایرانی از شبکه تلویزیونی قرقیزستان شد.

خانم آیت بایوا با اذعان اینکه سینمای ایران در عصر کنونی پیشرفت‌های خوبی داشته است، گفت: فیلم‌های ایرانی از لحاظ موضوع و پیام اصلی با فرهنگ و ذهنیت مردم قرقیزستان مأنوس است؛ چراکه فیلم‌هایی هستند که به انسان‌ها را به دوستی، مهر و محبت دعوت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته، رسانه‌های گروهی قرقیزستان و دیگر کشورهای شوروی تحت نظر سیاست‌های روسیه بوده و از دهه 1990 میلادی به بعد تحت تأثیر فیلم‌های غربی قرار گرفته که خشونت، زشتی، فساد و ... را به مردم ما می‌آموزند و ما خواهیم مسیر این روند با پخش فیلم‌های معناگرای ایرانی تغییر یابد.

حکیم‌پور، رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی، با اشاره به مهمترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه هنر و سینما گفت: ایران در کنار دستیابی به موفقیت‌های بسیار در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، پزشکی، فناوری، در حوزه فرهنگ و هنر و سینما نیز پیشرفت‌های خوبی داشته است.

وی با تأکید بر اینکه امروزه سینمای ایران در سطح جهان مطرح است، نسبت به پخش فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی ایرانی از شبکه تلویزیونی قرقیزستان، استقبال کرد.

در بخش پایانی این دیدار، مقرر شد سریال «او یک فرشته بود» که به همت نمایندگی فرهنگی کشورمان به زبان قرقیزی ترجمه و دوبله شده است، در اختیار شبکه تلویزیونی قرقیزستان نیز قرار گیرد.

کد: 560 | سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 08:41
176
FCF News | سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 08:41