امروز: دوشنبه 1397/02/31
×
پیام تبریک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز خبرنگار


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی فرارسیدن 17 مرداد «روز خبرنگار» را به اصحاب رسانه و سختکوشان عرصه اطلاع رسانی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سیدرضا صالحی امیری که روز سه شنبه انتشار یافته، آمده است: در جهان پر شتاب امروز که اخبار تحولات و رویدادها در کوتاهترین زمان ممکن نشر می یابد، سرعت و دقت نظر عنصری تعیین کننده در عرصه خبر محسوب می شود. از سوی دیگر گسترش شبکه های اجتماعی و افزایش چشمگیر شمار کاربران و شهروندان از این ابزار، سبب ارتقاء سطح آگاهی و نیز اعتماد مردم به خبرسازان شده است. از این رو رعایت اخلاق حرفه ای رسانه ای و پای بندی به اصل صداقت در انتشار اخبار، عاملی تعیین کننده و تمیز دهنده خبر موثق از خبر ناموثق به شمار می رود.
در این پیام تصریح شده است: اکنون قدرت رسانه از مظاهر قدرت نرم در روابط دولت ها شمرده می شود و برای حفظ اقتدار و ایفای نقش موثر کشورمان در تحولات منطقه ای و جهانی، نیازمند همت و تلاش بیشتر خبرنگاران فرهیخته، سختکوش و اندیشمند هستیم.
«لازمه پیشرفت و توسعه همه جانبه و پایدار ایران اسلامی، ارج نهادن به اصحاب رسانه و ایجاد زمینه مساعد برای انتشار آزادانه اخبار و دسترسی آسان شهروندان به اطلاعات است و خرسندم که دولت تدبیر و امید با راه اندازی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، گامی موثر در این مسیر برداشته است. همچنین به تقویت رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی اهتمام داشته است؛ به طوریکه مجوز نزدیک به نیمی از مطبوعات کشور در دولت یازدهم صادر 8شده است.»
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام می افزاید: با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدای رسانه و قلم، فرا رسیدن 17 مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و سختکوشان عرصه اطلاع رسانی صمیمانه تبریک می گویم و از خداوند متعال توفیق بیشتر عزیزان را مسالت دارم.

محمود صارمی خبرنگار و رئیس نمایندگی خبرگزاریِ جمهوری اسلامی  در افغانستان، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران، 17 مرداد سال 1377 در مزار شریف به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید.
به همین مناسبت در تقویم رسمی کشور 17 مرداد، روز خبرنگار نامگذاری شده است.
کد: 492 | سه شنبه 17 مرداد 1396 ساعت 13:48
190
FCF News | سه شنبه 17 مرداد 1396 ساعت 13:48