امروز: دوشنبه 1397/02/31
×
نمایش فیلم‌های ایرانی در نخستین جشنواره فیلم گولو اوگاندا


با مشارکت رایزنی فرهنگی کشورمان، نخستین جشنواره فیلم گولو اوگاندا با نمایش فیلم‌های «بادیگارد» و «ملک سلیمان» برگزار شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این جشنواره برای نخستین‌بار به ابتکار مؤسسه «یونایتد یوس انترنینمنت» اوگاندا، با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران، حمایت شورای ارتباطات و مرکز فرهنگی ملی اوگاندا و همکاری چند مؤسسه و رسانه محلی در محل مرکز فرهنگی ـ هنری Tak برگزار شد.

در این جشنواره سینمایی 38 فیلم سینمایی و مستند و همچنین 3 فیلم بلند تولید مؤسسات مختلف اوگاندایی به روی پرده رفتند که به مسائل و معضلات فرهنگی و اجتماعی جامعه اوگاندا پرداخته بودند.

از دیگر برنامه‌های جشنواره، معرفی سینمای ایران بود که با برگزاری یک سخنرانی توسط رایزن فرهنگی ایران و نمایش سه فیلم ایرانی «کفشهایم کو؟»، «بادیگارد» و «ملک سلیمان» انجام پذیرفت.

برگزاری سه کارگاه آموزشی در حوزه‌های فیلمسازی و فیلمنامه‌نویسی، از دیگر فعالیت‌های این جشنواره بود.

بنا بر اعلام این خبر، از زمان آغاز نمایش فیلم‌های ایرانی از طریق برگزاری و مشارکت در جشنواره‌ها و فعالیت‌های فرهنگی مختلف و نمایش سریال ایرانی «نردبام آسمان» از شبکه تلویزیونی «یو بی سی» اوگاندا، اقبال خوبی از سوی مخاطبان نسبت به سینمای ایران به وجود آمده و فیلم‌های ایرانی علاقمندان زیادی به ویژه از میان تولیدکنندگان و فعالان صنعت سینما را به خود جذب کرده است.

از نتایج این رویکرد، افزایش درخواست‌های مؤسسات مختلف برای فروش فیلم‌های سینمایی ایرانی در کشور اوگاندا و نمایش تجاری محصولات سینمای ایران است.

کد: 490 | دوشنبه 16 مرداد 1396 ساعت 08:47
161
FCF News | دوشنبه 16 مرداد 1396 ساعت 08:47