امروز: دوشنبه 1397/02/31
×
تابش: سینمای انیمیشن یکی از چهره‌های بارز و تاثیرگذارش را از دست داد


مديرعامل بنیاد سینمایی فارابی درگذشت «وحید نصیریان» را تسلیت گفت.

مديرعامل بنیاد سینمایی فارابی در حاشيه مراسم تشييع پيكر اين سينماگر انيميشن به خبرنگار ایرنا گفت: فقدان نابهنگام «وحید نصيریان» کارگردان موفق، خوشنام و نوجوى سینمای انیمیشن ایران را تسلیت مى‌گويم. سینمای انیمیشن «وحید نصیریان» را که یکی از چهره‌های بارز و تاثیرگذارش بود از دست داد. بنیاد سینمایی فارابی، درگذشت این هنرمند متعهد و با اخلاق را به جامعه‌ی سینمای انیمیشن ایران و خانواده محترم زنده‌یاد نصيریان تسلیت گفته، برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات الهی مسئلت می‌نماید.

تابش افزود: زنده‌یاد وحید نصیریان از چهره‌های فرهنگی سینمای انیمیشن ایران بود که بيش از دو دهه با تولید آثاری چون «قلب سیمرغ»، «حفره»، «ضد نور» و «حافظ» يادگارهاى ارزشمندی را براى هميشه در سینمای معاصر ایران به جا گذاشته است.

وى با اشاره به سخت و حرفه‌ای بودن توليد انيميشن و ضرورت توجه بيشتر به اين هنر پرنفوذ گفت: اميدوارم برنامه ريزى براى بزرگداشت وحيد نصيريان همراه با اكران و نمايش مناسب آثار اين فيلمساز انيميشن در تهران و زادگاهش بتواند بخشي از تلاش ها ، فرهيختگى و ذوق اين هنرمند را در سينماى انيميشن نشان دهد. آثارى كه در جشنواره‌هاى ملى و بين‌المللى توفيقاتى را كسب كرد و براى سينماى ايران افتخار آفريد.

وحید نصیریان متولد ۱۳۵۰ شهر اهر و فارغ‌التحصیل هنرهای زیبای تبریز در سال ۱۳۶۸ و در عرصه‌ نقاشی، فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی انیمیشن فعال بود.

او علاوه بر توليد و كارگردانى انيميشن، در برگزاری نمایشگاه‌های متعدد انفرادی، گروهی نقاشی و طراحی در داخل و خارج از کشور، تصویرسازی ۱۲ عنوان کتاب برای نوجوانان از سال ۱۳۷۷نیز فعالیت داشت.
کد: 484 | يكشنبه 08 مرداد 1396 ساعت 09:38
247
FCF News | يكشنبه 08 مرداد 1396 ساعت 09:38