امروز: يكشنبه 1397/02/30
×
رئیس سازمان سینمایی:
مرز جبهه مقابله با تهاجم فرهنگی و اعتقادی به درون خانواده ها رسیده است


رئیس سازمان سینمایی گفت: امروز مرز جبهه مقابله با تهاجم فرهنگی و اعتقادی به درون خانواده ها رسیده و هنرمندان در خط مقدم مقابله با این تهاجم قرار دارند تا چگونگی دفاع، مقابله و حمله را اطلاع رسانی و آگاهی بخشی کنند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از ایرنا، محمد مهدی حیدریان عصر پنجشنبه در آئین اختتامیه نخستین جشنواره هنری دفاع مقدس با نام ' فانوس ' در مجتمع فرهنگی و آموزشی بهزیستی در فرح آباد ساری، افزود: شناخت تخصصی از دشمن و چگونه دفاع کردن را هنرمندان باید با زبان هنر ترویج کنند.

وی ادامه داد: ملت ایران جبهه هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، ایثار و شهادت را در خاکریز، میدان مین و سیم خاردار با تمام وجود لمس و درک کرد و به اندازه کافی نیز از این صحنه ها عکس و فیلم، موسیقی و تئاتر و دیگر هنرها مستند سازی شد.

رئیس سازمان سینمایی گفت: امروز مرز تهاجم دشمنان محدودیت جغرافیائی ندارد و جبهه های مقابله از طریق برخی دستگاههای ارتباطی تا دستان ما رسیده است.

وی با اشاره به این نکته که امروز کار دفاع مشکل شده و به علم مقابله به آنچه دشمنی در حا ل انجام است ،نیاز است، افزود: ایجاد انگیزه دفاع و فراهم کردن امکانات و توانمندی دفاع از تهاجم دشمنان نیز ضروری است.

حیدریان گفت: به همین دلیل نقش و مسئولیت نخبگان به ویژه هنرمندان باید خلاقانه و هنرمندانه آگاهی لازم را در زمینه اهمیت ایثار و شهادت در جامعه ترویج بدهند.

نخستین جشنواره هنری فانوس سه شنبه شب در ساری آغاز به کار کرده بود.

در این جشنواره 198 اثر در چهار بخش فیلم، موسیقی، هنرهای نمایشی و هنر تجسمی و سنتی از تولیدات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان های کشور به مدت سه روز با هم رقابت کردند.
کد: 460 | جمعه 23 تیر 1396 ساعت 20:20
197
FCF News | جمعه 23 تیر 1396 ساعت 20:20