امروز: چهارشنبه 1398/12/07
×
حبیب ایل‌بیگی:
سینما می‌تواند معرفی دقیق‌تر و واقعی‌تری از سیستان و بلوچستان ارائه دهد

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره اهمیت برگزاری این دوره از جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان گفت: جشنواره منطقه‌ای زاهدان از اولین جشنواره‌هایی بود که در دهه هفتاد به آن آمدم. بسیاری از کسانی که آن موقع در جشنواره منطقه‌ای زاهدان بودند، الان در سینما افراد مهمی هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از ایسنا، حبیب ایل بیگی افزود: فکر می‌کنم برای کشورمان این یک اتفاق خوب است که ما در همه جای کشور امکان آموزش، تربیت فیلم‌ساز و برنامه‌هایی داریم تا آنان بتوانند ضمن رقابت و گفتگو، از تجربه اساتید نیز بهره ببرند. این جشنواره‌ها انرژی بسیار زیادی در استان می آورد و شرایطی را فراهم می‌کند تا فیلسازان استان‌های مختلف بتوانند تجربیاتشان را با هم به اشتراک بگذارند.

وی اظهار کرد: در تهران برگزاری اینگونه جشنواره‌ها و مراسمات فرهنگی مختلف، زیاد و اشباع است و بسیاری از مواقع به دلیل حجم بالای برگزاری، افراد نمی توانند خیلی استفاده کافی و درست را ببرند. اما با برگزاری جشنواره‌ها در دیگر مناطق و خارج از تهران، هم هنرجویان و هم اساتید بهره بیشتری می‌برند. درباره جشنواره آسوریک نیز نباید بعد از بیش از ۲۰ سال این رویداد برگزار می‌شد. ۲۰ سال زمان زیادی است و حتما باید این جشنواره زودتر اتفاق می‌افتاد.

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره اقدامات این بنیاد در حوزه تولیدات مرتبط با استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: ما پی‌گیر یک فیلم سینمایی هستیم که مقدماتش را سال گذشته فراهم کرده‌ایم. کارگردان این فیلم از فیلم‌سازان سیستان و بلوچستان است که فکر می کنم با حمایت بخش‌های مختلف به زودی می‌تواند راه بیفتد.

وی اضافه کرد: امیدوارم شهردار زاهدان نیز کمک مناسبی به آن پروژه سینمایی کند. برای ما سیستان و بلوچستان مهم است. در این مدت دو سالی که من به فارابی آمده‌ام، چندین طرح و فیلمنامه درباره سیستان و بلوچستان بررسی شده و با صاحبان این ایده‌ها و طرح‌ها گفتگو کردیم تا بتواند به سرانجام برسد و معرفی درست‌تر، دقیق‌تر و واقعی‌تری از این استان اتفاق بیفتد.

ایل‌بیگی بیان کرد: شهردار زاهدان نیز باید نگاه خیلی ویژه‌تر و بیشتری داشته باشد. چون آنچه که می‌تواند برای توسعه شهر زاهدان موثر باشد حضور فیلم‌سازان است. برای ارائه تصویر خوب از استان باید از موهبت حضور فیلمسازان خوب در کشورمان بهره ببرند. شهرداری‌ها بخش عمده‌ای از درآمدهایشان را در کنار توسعه اجتماعی به توسعه فرهنگی اختصاص می‌دهند.

شصت و چهارمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «آسوریک» تا ۱۲ دی ماه سال ۱۳۹۸ در استان سیستان و بلوچستان، شهر زاهدان برپا خواهد بود.

کد: 2113 | چهارشنبه 11 دی 1398 ساعت 15:09
99
FCF News | چهارشنبه 11 دی 1398 ساعت 15:09