امروز: سه شنبه 1397/08/01
×
جوابیه روابط عمومی سازمان سینمایی به خبرگزاری تسنیم در خصوص قاچاق فیلم "گشت 2"


خبرگزاری محترم تسنیم

باسلام
احتراماً؛ پیرو خبر منتشره در آن خبرگزاری به تاریخ 1/3/96 شماره خبر 1416215 مبنی بر دلالت انتقاد سعید سهیلی كارگردان محترم سینمای ایران بر قاچاق فیلم گشت2، ضمن تكذیب خبر آن خبرگزاری محترم، نكات ذیل جهت انتشار طبق قانون مطبوعات تقدیم می‌گردد.

1) بر خلاف مطلب منتشر شده در خبرگزاری تسنیم به هیچ عنوان ارتباطی بین قاچاق نسخه فیلم "گشت 2" با اعتراض آقای سعید سهیلی نویسنده و كارگردان آن نسبت به اظهارات جناب آقای دكتر صالحی امیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود ندارد. در همه رسانه‌ها منعكس شده است كه ذینفعان فیلم اعلام كرده‌اند كه منشا قاچاق فیلم واحد بازرگانی صدا و سیما بوده است.

2) پس از مطلع شدن از قاچاق فیلم، كمیته صیانت از آثار سینمایی به وظایف ذاتی خود در پیگیری حقوق سینماگران ایران عمل كرده كه گزارش آن از طریق موسسه رسانه‌های تصویری منتشر می‌شود.

3) بد اخلاقی رسانه ای در قالب انتشار اخبار كذب كمكی به سینما و فرهنگ ایران نمی‌كند. سازمان سینمایی به هر دلیل و از هر منبعی كه فیلم‌های سینماگران ایران مورد هجوم قرار گیرد. وظیفه خود می‌داند كه در كنار صاحبان فیلم و خانه سینما، پی‌گیر حقوق حقه آنان باشد و انتظار داشت آن خبرگزاری محترم نه تنها از انتشار تهمت به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب خبر خودداری كند، بلكه پی‌گیر حقوق سینماگران باشد.

4) رابطه وزیر محترم و هنرمندان گرامی به ویژه سینماگران رابطه‌ای گفتمانی، تعاملی است.
چنانكه سوءتفاهم پیش آمده پیرو شیطنت یكی از رسانه‌ها با عذرخواهی وزیر محترم و استقبال سینماگران و نامه رسمی خانه سینما نشان داد كه این ارتباط، محكم‌تر از آن است كه شیطنتی بتواند خدشه‌ای به آن وارد كند.

با احترام
روابط عمومی سازمان سینمایی
کد: 171 | چهارشنبه 03 خرداد 1396 ساعت 17:06
290
FCF News | چهارشنبه 03 خرداد 1396 ساعت 17:06