امروز: چهارشنبه 1397/09/28
×
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی:
فرصت‌های نهفته در جشنواره جهانی فیلم فجر باید تبیین شود


مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی معتقد است، فرصت‌های نهفته در جشنواره جهانی فیلم در دوره‌های قبل معرفی نشده و ضروریست این فرصت‌ها برای مشارکت و حضور بیشتر سینماگران در این رویداد تبیین شوند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی؛ علیرضا تابش روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بنیاد سینمایی فارابی همه توان خود را صرف کمک به برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر کرد.
وی افزود: باشگاه 22 هزار نفره هواداران جشنواره جهانی فیلم فجر اجازه ندادند سالن‌های نمایش فیلم خالی یا نیمه خالی بماند.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ادامه داد: معاونت بین‌الملل جشنواره همان تیم بین‌الملل جشنواره جهانی بود و دعوت از مهمانان و داوران و انتخاب آثار برعهده بخش بین‌الملل فارابی بود که البته زیر نظر دبیر جشنواره رضا میرکریمی انجام شد.
تابش افزود: طی ماه‌های گذشته، انتخاب فیلم‌ها و تماس با دست‌اندرکاران سینمایی و فیلمسازان جهان با دقت خاصی انجام شد و سعی کردیم ضعف دو دوره گذشته را رفع کنیم.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: توسعه بخش دارالفنون در حین برگزاری جشنواره برای علاقه مندان سینما در داخل و خارج کشور فرصت ارزشمندی بود و دهها رویداد جنبی مانند نمایشگاه عکس و کارگاه جذابیت خاصی به برگزاری این رویداد بخشید.
وی ابراز امیدواری کرد تا مردم و دوستداران سینما استفاده کافی را از ماحصل یکسال تلاش برگزارکنندگان جشنواره جهانی فیلم فجر برده باشند.
مشاور اسبق رییس سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: برای ما که متخصصان سینما هستیم بخش بازار جذاب‌ترین بخش جشنواره است چون تبادل نظر و گفت‌وگوهای بین دست‌اندرکاران صنعت فیلم در بازار انجام می‌شود، همانطور که در کن و برلین این فرصت برای پیگیری قرار و مدارهای قبلی است.
وی افزود: امیدوارم در ملاقات‌های انجام شده برای توسعه تولیدات مشترک فیلم با سایر کشورها موفق باشیم.
تابش تاکید کرد: بخش دارالفنون نیز به توسعه دانش علاقه‌مندان سینما منجر می‌شود و جشنواره جهانی فجر را به محل یادگیری و گفت وگو تبدیل کرد از وجوه ارزشمند جشنواره است.
تابش عنوان کرد: فرصت بودن جشنواره جهانی فیلم فجر در ادوار قبل خوب به اهالی سینما معرفی نشد، کسانی که کار تهیه و پخش فیلم‌ها را انجام می‌دهند اگر فرصت‌های نهفته در جشنواره‌های جهانی را بدانند برای مشارکت و حضور درنگ نخواهند کرد.
مدیرعامل فارابی تصریح کرد: در جشنواره‌های قبل همه زحمات کشیده می‌شد اما اطلاع رسانی خوبی صورت نمی‌گرفت؛ در حالیکه در دوره سی و پنجم جامعه تخصصی فیلم بین و مردم علاقه‌مند به فیلم‌های خارجی با ایجاد باشگاه مخاطبان اجازه کمبود تماشاچی را ندادند و همه چیز عالی پیش رفت.
سی وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور 350 میهمان خارجی به دبیری رضا میرکریمی از یکم تا هشتم اردیبهشت ماه در پردیس چهارسوی تهران و سینماهای فلسطین و فرهنگ برگزار شد.
کد: 116 | سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ساعت 13:52
575
FCF News | سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 ساعت 13:52