امروز: چهارشنبه 1399/01/13
×
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
ورود سینما به بورس فرصت جدید اقتصادی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ورود سینما به بورس را فرصتی جدید برای اقتصاد هنر در کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در پیام توییتری سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: حضور پردیس‌ها و فیلم‌های سینمایی در بورس، فرصت جدیدی برای اقتصاد هنر است.

با ورود پردیس کوروش و 5 تا 10 فیلم سینمایی این مسیر آغاز می شود.

«محمد مهدی حیدریان» رییس سازمان سینمایی در ایام برپایی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در یکی از برنامه‌های تلویزیونی خبر از ورود سینمای ایران به بورس داده بود.

وی در این باره اظهار کرده بود که با سازمان بورس توافقات لازم انجام شده است که پس از جشنواره فیلم فجر، صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در سینما با نام «صندوق‌های جسورانه» رونمایی ‌شود.به گفته وی، این مهم یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری مردم در سینمای ایران خواهد بود.

در پی دیدار اخیر محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار برنامه عرضه صندوق سرمایه‌گذاری سینما در بورس جدی‌تر از قبل شد.

در این نشست مشترک، طرفین ضمن توافق با تأسیس «صندوق سرمایه‌گذاری سینما»، اعلام کردند از این طریق امکان تأمین مالی صنعت سینما از طریق بازار سرمایه برای نخستین‌بار فراهم می‌شود. در این نشست، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس تأکید کرد: سازمان بورس با تمام توان برای تاسیس این صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه تلاش می‌کند و علاقه‌مند است هر چه سریع‌تر مقدمات فعالیت آن فراهم شود. در ادامه رئیس سازمان سینمایی هم با اشاره به اینکه تأمین مالی از طریق صندوق سرمایه‌گذاری گام بزرگی برای صنعت سینما به‌شمار می‌رود، گفت: چه در حوزه فیلمسازی‌ و چه در حوزه توسعه زیرساخت‌های صنعت سینما می‌توان از امکانات بازار سرمایه بهره‌برداری کرد. علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی هم گفت: امیدوارم پیوند بازار‌سرمایه و سینما، فرصت و عامل تقویت بنیان‌های سینمای ایران باشد.

منبع: ایرنا

کد: 1091 | جمعه 25 اسفند 1396 ساعت 13:30
706
FCF News | جمعه 25 اسفند 1396 ساعت 13:30