امروز: شنبه 1397/09/24
×
افتتاح هفته فیلم ایران در کراچی

به مناسبت سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هفته فیلم ایران در محل نمایندگی فرهنگی ایران در کراچی پاکستان، افتتاح شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آیین افتتاحیه هفته فیلم ایرانی با حضور محمدرضا باقری، رییس خانه فرهنگ ایران در کراچی، جاوید شیخ، از شخصیت‌های طراز اول صنعت فیلم پاکستان، ثمر رضا، کارگردان و جمعی از شخصیت‌های سرشناس و مؤثر فرهنگی و رسانه‌ای و مقامات وزارت فرهنگ ایالت سند پاکستان در محل آمفی تئاتر نمایندگی فرهنگی ایران در کراچی پاکستان، برگزار شد.

باقری در سخنان آغازین خود، به مقایسه‌ای از سینمای ایران در زمان پیش از انقلاب و پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: قبل از انقلاب اسلامی به جزء تعداد بسیار محدودی محتوای فیلم‌های ایرانی به ترویج نادانی و فساد اخلاقی می‌پرداخت و حکومت وقت مروج چنین سینمایی بود، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جریان محتوایی و حتی تکنیکی سینمای ایران ارتقاء و رشد فزاینده‌ای یافت.

در ادامه، ثمر رضا از ابتکارات تولیدکنندگان و کارگردانان سنیمای ایرانی قدردانی کرد و فیلم‌های ایران را بهترین الگو برای کشورهای متمدن برشمرد.

وی همچنین، گفت: محتوای سینمای ایران زندگی واقعی و مسایل روز جامعه بشری است که مربوط به همه انسانها می‌شود. سینما در عصر حاضر مؤثرترین وسیله ابلاغ پیام‌های جامعه و انسان ساز است و در اصلاح هر دو نقشی مؤثر ایفاء می‌کند.

جاوید شیخ به عنوان میهمان ویژه در مراسم افتتاحیه هفته فیلم ایرانی، گفت: سنیمای ایران در میان صنعت سنیمای معاصر دنیا از لحاظ جهت گیری‌ها و مشخصه‌های مختلف فرهنگی و تمدنی متمایز با سایر سنیمای جهان است و بهترین فیلم‌های اجتماعی را تولید می‌کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا هیأت‌ها و گروه‌هایی از جمهوری اسلامی ایران برای ساخت مشترک فیلم با پاکستان و تشکیل کارگاه‌های پیشرفته فیلم و سینما به پاکستان اعزام شوند.

این مراسم با نمایش فیلم «بید مجنون» به کارگردانی مجید مجیدی پایان یافت.

کد: 1034 | شنبه 28 بهمن 1396 ساعت 19:27
297
FCF News | شنبه 28 بهمن 1396 ساعت 19:27