امروز: دوشنبه 1397/11/01
×
اکران «دریا و ماهی پرنده» در گروه هنر و تجربه

فیلم "مهرداد غفارزاده" در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.

مهرداد غفارزاده کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت اکران فیلم سینمایی «دریا و ماهی پرنده» گفت: این فیلم پس از دو سال انتظار و پس از حضور در جشنواره‌های معتبر جهانی و دریافت جوایز متعدد قرار است آبان در گروه هنر و تجربه اکران شود.

وی افزود: انتظار داشتیم این فیلم زودتر روی پرده سینماها برود و با توجه به جوایز و افتخاراتی که در جشنواره‌های خارجی و جشنواره کودک به دست آورده است از حمایت‌های همه جانبه‌ای برخوردار شود تا اکران بهتری داشته باشیم.

این کارگردان اضافه کرد: با توجه به نوع فضایی که خود اثر دارد، هنر و تجربه گروه ویژه و مناسبی جهت اکران «دریا و ماهی پرنده» است و از این بابت خوشحالیم و امیدواریم مخاطب لذت کافی را ببرد.

این فيلم سینمایی در جشنواره‌هاى مسكو، بوسان، شارجه، هند، لندن، ويكتورياى كانادا، موندنس آمريكا، زلين، اسپانيا، سینه كوئيست آمريكا و جشنواره نوجوان همدان حضور داشته و در جشنواره مسكو «جايزه منتقدين»، در موندنس آمريكا «بهترين فيلم»، در اسپانيا «بهترين بازيگر نوجوان» و در جشنواره همدان از سوى داوران نوجوان بهترين فيلم شناخته شد.

فیلم «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده و تهیه‌کنندگی امیر پورکیان، بازیگرانی از جمله نیوشا ضیغمی، همایون ارشادی، امیرحسین رستمی، نادر فلاح و... در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم «دریا و ماهی پرنده» درباره نوجوانی ۱۷ ساله به نام احسان است که توانایی تکلم و شنیدن ندارد و بدون ارتکاب جرم در مرکز بازپروری نوجوانان بزهکار در یک منطقه محروم به سر می‌برد. احسان چند بار تلاش به فرار از مرکز بازپروری می‌کند اما....

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد: 622 | جمعه 14 مهر 1396 ساعت 11:41
436
FCF News | جمعه 14 مهر 1396 ساعت 11:41