امروز: شنبه 1397/10/29
×
سخنرانی دبیر جشنواره، شهردار و استاندار اصفهان در آیین اختتامیه سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان


آئین اختتامیه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان ۱۵ تیرماه در ورزشگاه ۲۲ بهمن، تالار کوثر اصفهان برگزار شد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، علیرضا رضاداد دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودک و نوجوان، نخستین سخنران مراسم اختتامیه بود.

رضا داد ضمن تشکر از همراهی مهمانان، مسئولین و افرادی که در برگزاری جشنواره نقش داشتند، اظهار کرد: این جشنواره از چند جهت با دوره‌های قبلی تفاوت داشت، بزرگترین تفاوت این بود که جشنواره را از فصل پائیز به تابستان آوردیم  تا از اوقات فراغت بچه‌ها استفاده کنیم، استقبال از جشنواره  نشان داد که نتیجه مثبت بوده است.

او ادامه داد: همکاری سازمان سینمایی و شهرداری اصفهان با یکدیگر در برگزاری جشنواره به گونه ای بود که توانستیم جشنواره را به شکل مطلوبی برگزار کنیم.

دبیر جشنواره  تاکید کرد: سانس‌های فوق‌العاده نمایش فیلم از ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بامداد نشان داد، این رویکرد درست بوده و استقبال مردم از جشنواره به حدی بالا است  که باید جدی گرفته شود، از همه تشکر می‌کنم و برای سینمای کودک و نوجوان روزهای پرنشاط آرزومندم.

اصفهان قطب سینمای کودک شود
مهدی جمالی نژاد در مراسم اختتامیه سی امین جشنواره فیلمهای کودکان و نوجوانان که در تالار کوثر اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: حضور همه فرهیختگان، هنروران و سینماگران و به ویژه نقش آفرینان دنیای پر رمز و راز فیلمهای کودکان و نوجوانان را در آیین اختتامیه سی امین جشنواره فیلمهای کودکان و نوجوان گرامی می دارم.

او ادامه داد: رجعت دوباره پروانه ها به شهر لاجوردی اصفهان و پرواز خیال انگیز آنها در آسمان آبی هنر بر این حقیقت انکارناپذیر دلالت دارد که هنر در تار و پود اصفهان نقشی جاودانه انداخته است و در سرنوشت جز این نیست.

شهردار اصفهان تاکید کرد: ایمان بیاوریم که ظرفیت های آشکار و پنهان فرهنگی و هنری این اسطوره شهر می تواند عنوان افتخار آفرین دیگری تحت عنوان شهر رویدادهای فرهنگی و هنری در مقیاس های جهانی رقم  بزند.

او گفت:  سینمای کودک و نوجوان در تداوم و استمرار این جشنواره ها باید به مرز جهانی برسد و متناسب با شان و منزلت هنری اصفهان قد بکشد و آنچنان که انتظار می رود جهانی شود.

او ادامه داد: مدیران شهری اصفهان بدانند که جهان آینده متعلق به کودکان و نوجوانان است و باید خشت بنای آینده بهتر در این گونه رویدادها پی افکنده شود.

جمالی نژاد  با اشاره به اینکه باید آینده را با سرمایه گذاری روی کودکان بسازیم، گفت: سرمایه گذاری روی کودکان سریع ترین بازده را دارد.

او با بیان اینکه کودکان در جهت دهی به خانواده ها نقش مهمی دارند، تاکید کرد: کودکان  سرشار از خلاقیت و نوآوری هستند که برای اداره شهر به آن نیاز داریم.

شهردتار اصفهان با بیان اینکه  باید بر روی دو کاربست اصلی سرمایه گذاری کنیم، تاکید کرد:  نخست فناوری های سخت همچون پردیس سینمایی استاندارد کودک در اصفهان  است که شهرداری اصفهان این آمادگی را دارد تا این پردیس ها را با مشارکت وزارت ارشاد در کمترین زمان ممکن احداث کند.

او افزود: دومین عرصه سرمایه گذاری فناوریهای نرم، تولید محصول فرهنگی و فیلم است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه این شهر همواره حضوری اثربخش در  زمینه فیلمهای کودکان و نوجوانان  داشته است، تاکید کرد:  پیشنهاد  می شود اصفهان به قطب تولید فیلمهای کودکان و نوجوانان  تبدیل شود.

این مقام مسئول گفت: آموزه ها و تخیلات خلاق دنیای فیلم کودک و نوجوان می تواند سرنوشت آیندگان را رقم بزند و با تاثیر بر اذهان و رفتارهای جامعه بشری، صلح و دوستی زندگی شرافتمندانه زیستگاه هایی سالم  و ایمن و بسترهای مناسب برای رشد و تعالی را به ارمغان بیاورد.

او اضافه کرد: باید آنچنان در غنا، قوان و تحکیم مبانی فکری این جشنواره بکوشیم که نه تنها استعدادهای درخشان بروز کند که به عنوان یک رسانه موثر و سرنوشت ساز رسالت بزرگی را در تحقق اهداف عالیه بشری ایفا کند. چراکه هنر رموز هستی را تحقق می بخشد و با افرینش قرین و هم سرشت است.

جمالی نژاد گفت: با هنر سینما می توانیم جهان آینده را آنچنان که اراده می کنیم بازآفرینی کنیم و دنیایی مشحون از معنویت، صلح، برابری، امنیت، همزیستی و خوشبختی را پدید آوریم.

اصفهان نماد دائمی جشنواره فیلم کودک و نوجوان است
رسول زرگر، استاندار استان اصفهان در آیین اختتامیه سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: پایتختی چهار دوره اصفهان برای ایران بزرگ و بناهای زیبا و تاریخی بسیار، به این شهر عظمت بخشیده و شعار «اصفهان نصف جهان» واقعا برازنده این شهر است.

او ادامه داد: امروز با حضور شما عزیزان و ترنم شادی کودکان و نوجوانان اصفهانی، این شهر نه نصف جهان که همه جهان شده است.

استاندار اصفهان،  با ابراز خرسندی از برگزاری مجدد جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان افزود: بازگشت عزت مندانه جشنواره فیلم کودک و نوجوان را به موطن خود، مردم فرهنگ دوست و مسئولان متعهد سینمای کشور تبریک می گویم و آرزومند تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره و تشکیل قطب تولید فیلم کودک و نوجوان در اصفهان هستم. زیرا اصفهان نماد دائمی این رویداد فرهنگی و هنری است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: امیدوارم در سال های آتی «گل بانو» و «دشت گل» در روستای خفر سمیرم نیز بتوانند از فیلم های این جشنواره بهره مند شوند.همچنین جا دارد از زاون ها، ارحام صدرها و همشهریانی چون فرهادی ها، صدرعاملی ها و صدها هنرمند دیگر در این سالن حضور دارند، یاد کنم.
کد: 442 | پنجشنبه 15 تیر 1396 ساعت 19:43
491
FCF News | پنجشنبه 15 تیر 1396 ساعت 19:43