امروز: شنبه 1397/09/24
×
در نشست خبری «دنیای کیف‌ها» مطرح شد؛
نخعی: برای اکران فیلمم تور می‌گذارم


نشست خبری فیلم انیمیشن «دنیای کیف‌‌ها» به کارگردانی حمید نخعی در هتل کوثر اصفهان برگزار شد و در آن کارگردان از برپا کردن توری برای اکران فیلمش در شهرهای مختلف سخن گفت.

به گزارش سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان نشست خبری فیلم انیمیشن «دنیای کیف‌ها» با حضور حمید نخعی نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان اثر، مهدیه چمن‌رسان  دستیار کارگردان و تدوین‌گر و حسین شهدایی مدیر تولید اثر برگزار شد.

این کارگردان با اشاره به اینکه همیشه در حال کار کردن بوده است و حتی با یک کامپیوتر می‌تواند کارش را پیش ببرد، اظهار کرد: این اولین فیلم سینمایی است که ساخته‌ام و می‌توانم بگویم تکنیکی که در «دنیای کیف‌ها» استفاده شده چیز از تکنیک انیمیشن «دنیای اسباب‌بازی‌ها» کم ندارد. اما ما خودمان را با کمپانی‌های بزرگ انیمیشن مقایسه نمی‌کنیم، ولی من به شخصه سهمی از مخاطبانی که قرار است فیلمم را ببینند، دارم.

او در بخشی از صحبت‌هایش از نبود بودجه برای فیلم صحبت کرد و گفت: برای ساخت این انیمیشن یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم که حتی برای تامین این مبلغ سند خانه‌ام را در رهن گذاشته‌ام.

این کارگردان درباره لیپ سینک اینیمیشن نیز گفت: انیمیشن را با فضای ایرانی ساختیم اما چون می‌خواستیم زبان بین‌المللی داشته باشیم به همین دلیل لیپ سینک اثر را به زبان انگلیسی ساختیم و همچنین نام کاراکترها هم انگلیسی هستند.

نخعی همچنین تاکید کرد: اگر فیلم من امکان اکران پیدا نکند، خودم تور می‌گذارم و شهر به شهر با «دنیای کیف‌ها» می‌گردم، سینما کرایه می‌کنم تا همه آن را ببینند.

شهدایی با بیان اینکه برای ساخت این انیمیشن پنج انیماتور داشتند، عنوان کرد: تولید این فیلم دو سال طول کشید و حامد حسین‌زاده از انیماتورهای ما تقریبا ۷۰ درصد کار را خودش انیمیت کرده بود. البته در بخش‌های فنی محدودیت‌هایی هم داشتیم.

او ادامه داد: کی از اتفاق‌های خوب در جشنواره این است که بخش انیمیشن جدا شده و مسئولان هم به این نکته رسیده‌اند که انیمیشین حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و در جهان هم می‌بینیم که فیلم‌های کودک و نوجوانی که پرفروش شده‌اند، انیمیشن بوده‌اند. به هر حال انیمیشن پیش تولید بزرگی لازم دارد و بودجه می‌خواهد، اما هنوز تا جایی در کشور جا نیفتاده که بتوان بودجه تولید پیدا کرد. هرچه بخواهیم کیفیت را بالا ببریم، به سرمایه بیشتری هم نیاز داریم و شاید کار ما می‌توانست چند پله بالاتر از چیزی که می‌بینیم باشد، اما این اتفاق نیفتاد.

چمن‌رسان در این نشست اظهار کرد: برای انجام دادن کارهای هنری به این شکل که هزینه‌های بالایی هم دارند، آدم یا باید دیوانه باشد یا عاشق، اما گروه ما دیوانه‌های عاشقی بودیم که کار کردیم و در تمام مدت با کاراکترهای خودمان زندگی کردیم و امیدواریم دیده شود.

کد: 438 | پنجشنبه 15 تیر 1396 ساعت 11:49
444
FCF News | پنجشنبه 15 تیر 1396 ساعت 11:49