امروز: پنجشنبه 1397/09/22
×
محمدمهدی حیدریان:
خلاقیت و آگاهی؛ سرمایه‌های نهادینه شده کودکان امروز


رئیس سازمان سینمایی در گفت و گوی اختصاصی با ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم کودک و نوجوان بر آگاهی و خلاقیت بیشتر کودکان امروز نسبت به کودکان دیروز اشاره کرد و گفت: باید از خلاقیت و آگاهی به عنوان دو سرمایه نهادینه شده کودکان امروز بیشتر بهره برد و نقش بیشتری برای کودکان در سینما قائل شد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان؛ رئیس سازمان سینمایی در حاشیه دیدار با اهالی رسانه، دیدگاه خود را نسبت به کودکان امروز، ضرورت ها و چشم اندازهای توجه به آن ها در سینما با ستاد اطلاع رسانی این رویداد در میان گذاشت.

وی با اشاره به تفاوت های کودک امروز و دیروز گفت: کودکان این دوران قابل مقایسه با کودکان دیروز نیستند. تفاوت آن ها در بیشتر بودن دسترسی شان به اطلاعات در دنیای امروز است. کودکان امروز خلاق ترند و این خلاقیت و آگاهی بیشتر، اعتماد به نفس بیشتری را هم به آن ها بخشیده است. در واقع این سرمایه نهادینه شده کودکان است که باید از آن بیشتر بهره برد و این هدف محقق نمی شود مگر با نقش بیشتری که برای کودکان قائل هستیم.

وی درباره چگونگی اجرایی شدن و احیای زنگ سینما در تعامل با وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: روز گذشته در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد قرار بر این شد که در جلسه ای با مسئولان آموزش و پرورش زنگ سینما در مدارس عملی و اجرایی شود و در حد یک برنامه کلان نماند. این اتفاق جزئی از سناریو و برنامه کلانی است که در سینمای کودک و نوجوان مد نظر داریم و مهم این است که دقیقا مشخص کنیم در این زنگ چه اتفاقی قرار است بیافتد و جزئیات در برنامه و تفاهم نامه بین دو وزارتخانه به طور دقیق دیده شود.

کد: 417 | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 13:32
361
FCF News | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 13:32