امروز: شنبه 1397/09/24
×
سازه گرافیکی عباس کیارستمی رونمایی می شود


سازه گرافیکی فیلمساز فقید کشورمان عباس کیارستمی امروز در ششمین روز از جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان رونمایی خواهد شد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، سازه گرافیکی نقاشی استاد کیارستمی ساعت ۱۷ امروز چهارشنبه در خانه هنرمندان اصفهان رونمایی خواهد شد.

این سازه بر اساس آثار منتخب با نگاه ویژه به خانه دوست کجاست طراحی شده است.

این مراسم با حضور فیلمسازان، هنرمندان و علاقه مندان به سینما و مدیران فرهنگی هنری کشورمان در خانه هنرمندان اصفهان به آدرس خیابان ابشار اول بوستان ایثارگران برگزار می شود.

عباس کیارستمی ۱۴ تیرماه سال گذشته در فرانسه درگذشت و پیکر وی پس از انتقال به ایران در منطقه لواسان تهران به خاک سپرده شد.

این فیلم‌ساز ایرانی تاثیرگذار در سینمای جهان از سال ۱۹۷۰ میلادی در حوزه سینما شروع به فعالیت کرد و بیش از ۴۰ فیلم سینمایی، کوتاه و مستند ساخت که از مهم‌ترین کارهایش می‌توان به کلوزآپ، طعم گیلاس و باد ما را خواهد برد، اشاره کرد.

کیارستمی، پنج بار نامزد جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شد و در سال ۱۹۹۷ در پنجاهمین دورهٔ جشنواره فیلم کن برای فیلم طعم گیلاس این جایزه را گرفت

این فیلمساز کشورمان فیلم های متعددی را برای کودک و نوجوان ساخت و فیلم بلند سینمایی خانه دوست کجاست از جمله مهمترین آثاری است که وی برای کودکان ساخت.

کد: 407 | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 11:40
204
FCF News | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 11:40