امروز: شنبه 1397/10/29
×
کارگردان اهل اسلوونی:فانتزی در ذهن کودکان نقش مهمی دارد


ایرانا فردریکا تارویدا کارگردان اهل اسلوونی گفت: فیلم‌های کودک باید اهداف روشنِ آموزشی داشته باشند، وجود این کاراکتر برای مخاطب جوان مغتنم است.

به گزارش خبرنگار ستاد اطلاع رسانی سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان، در سانس ۲۰:۱۵ سالن چهلستون پردیس سینمایی چهارباغ دو فیلم جنگلی از "ایرانا فردریکا تارویدا" از اسلونی  و معجزه کوهستان از "توبیاس فیمن" اکران شد.

غزل شاکری با معرفی این دو فیلم از استقبال خوب کودکان تشکر و از اینکه آنها با هنر دوبله آشنا بودند ابراز خرسندی کرد.

ایرانا فردریکا تارویدا گفت: همه‌مان می‌دانیم فانتزی در زندگی کودکان نقشی مهم دارد و بدین ترتیب باور دارم که آن نوع فانتزی باید بازتابی از درکِ آنها از واقعیت قلمداد شود.

وی با اشاره به اینکه از آنجا که فیلم‌های کودک باید اهداف روشنِ آموزشی داشته باشند، وجود این کاراکتر برای مخاطب جوان مغتنم است، افزود: این رویکرد برای رشد شخصی و اخلاقی کودک ضروری است کودکان می‌توانند با تماشای فیلم سرگرم شوند و در عین حال پس از ترک سالن چیزی هم برای‌شان به یادگار بماند.

این کارگردان اظهار کرد: چنین جشنواره‌هایی فرصتی فراهم می‌آورد تا هنرمندان دور هم جمع شوند و در همین حین، کودکان، نوجوانان و سایر شرکت‌کنندگان می‌توانند با تازه‌ترین آثار کارگردانان ایرانی و خارجی آشنا شوند.

همچنین در این سالن فیلم معجزه کوهستان اکران شد، در این فیلم دختری به نام آملی فکر می کند خشن ترین دختر شهر برلین است و برایش اتفاقاتی رخ می دهد.


کد: 384 | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 10:38
252
FCF News | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 10:38