امروز: چهارشنبه 1397/09/28
×
فیلمساز تونسی:
جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان در سطح بالایی قرار دارد


فیلمساز تونسی که به عنوان یکی از داوران سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوک به اصفهان آمده سطح این رویداد را بسیار قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: دنیای عرب به کودکان توجه نمی کند.

انیس الاسود فیلمساز اهل تونس و از داوران جشنواره فیلم کودک درباره اهمیت جشنواره کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار کرد: در جهان عرب تنها یک جشنواره ما موضوع کودک برگزار می شود که بسیار کوچک است  و یک جشنواره نیز در شهر سوسه (تونس) برگزار می شود که بیش از یازده سال قدمت دارد.

وی اظهار کرد: متاسفانه فرهنگ نوشتن برای کودکان در کشورهای عربی  بسیار کمرنگ است ،بنابراین  نویسندگان عرب که برای کودکان می نویسند بسیار کم هستند به گونه ای که می توان  تعداد آن ها را ذکر کرد. واقعیت این است که نویسندگان برای نوشتن ترغیب نمی شوند هیچ حمایتی از جانب دولت ها صورت نمی گیرد.

این داور جشنواره کودکان و نوجوانان اصفهان اضافه کرد: اگر به کشورهای اروپایی و پیشرفته جهان نگاه کنیم میبینیم  که فرهنگ نوشتن برای کودک کاملا خود را نشان می دهد ، بطور مثال داستان سیندرلا و دختر کبریت فروش را داریم که نویسندگان آن ها کاملا برای کودکان می نویسند .

الاسود با اشاره به اهمیت جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان ادامه داد: باید کار ویژه ای برای کودک انجام داد. نمی توان با کودک از مسائل غیر مرتبط با دنیای کودکی او سخن گفت نباید کودک را ترساند . ترس دشمن کودکی است .

وی گفت: سینمای ایران بعد از بیش از  ۳۰ سال  زبان سینمای جهان را تغییر داده است. سطح جشنواره اصفهان را بسیار بالا دیدم و فراموش نکنیم هنر سینما  سلاح ما برای مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی دیگران است.

کد: 366 | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 01:12
269
FCF News | چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 01:12