امروز: شنبه 1397/10/29
×
حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه
اقدامات قابل توجهی در حوزه سینمای کودکان و نوجوان انجام شده است


کمیسیون فرهنگی با آغوش باز آماده همکاری با جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان است.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به نقل از برنا، حجت الاسلام احد آزادی‌‌خواه نماینده مجلس دهم شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون فرهنگی در مورد فعالیت‌های این کمیسیون برای کمک به تولید فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان ابراز داشت: کمیسون فرهنگی در حوزه فیلم و برگزاری جشنواره‌ها جلسات متفاوتی را با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کرده است . اخیرا نیز جلسه ای با دست‌اندرکاران تولید فیلم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم و به طور حتم در اولین فرصت بعد از انتخابات با وزارت ارشاد جلسه‌ای کارسازتر در خصوص سینمای کودک و نوجوان برگزار خواهیم کرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در مورد اهمیت برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اظهار داشت: از نظر من برپایی چنین جشنواره‌ای که بین‌المللی هم هست و با این کیفیت که در سال‌های قبل شاهد آن بودیم ، بعنوان یک قله در بخش سینمای کودکان ترسیم شده است و همچنین این موضوع بسیار حایز اهمیت است که استان‌های زیادی تقاضای میزبانی این جشنواره را داشته اند. یکی از محورهایی که باید در آثار جشنواره مورد توجه قرار گیرد، موضوع آموزش و یاد دادن موضوعات اساسی تربیتی و اخلاقی است که باید در فیلم‌ها گنجاده شود و کمیسیون فرهنگی اهتمام ویژه‌ای در کمک به انجام این کار دارد.
وی در ادامه افزود: البته باید به این نکته اشاره کرد که اقدامات قابل توجهی در حوزه کودک و نوجوان انجام شده است و صدا و سیما و جریان سینما توانسته‌اند در بخش هنرهای نمایشی تا حدودی راهنمای کودکان و نوجوانان باشند.
آزادی‌خواه در ادامه خاطر نشان کرد: در کنار تمام کارهایی که برای این قشر مهم انجام و به اوقات فراغت آنها توجه شده است، باید به این موضوع توجه شود که ما به اندازه‌ی مصرف خود در حوزه کودک و نوجوان تولید فیلم نداریم و همه ما اعم از سینماگران و سیاستگذاران در سینما باید به این موضوع توجه کنند.
وی تاکید کرد: کمیسیون فرهنگی با آغوش باز آماده همکاری با جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان است تا در زمینه تربیت آینده سازان آینده گامی مهم برداشته شود.
کد: 150 | چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 ساعت 12:03
388
FCF News | چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 ساعت 12:03